Stedentrip met de trein
Vergelijk alle stedentrips met de trein — comfortabel en duurzaam.
Een stedentrip met de trein is duurzaam, comfortabel en je stapt er centraal in de stad uit. Reizen met de trein bespaart je transfertijd en vroege vluchten naar luchthavens buiten de stad. Vanuit Amsterdam ben je in twee uur in Brussel of in 3,5 uur in Parijs.
Onze tip: Een goed idee is om ’s avonds aan te komen en om s’avonds terug te reizen , dan win je een dag op locatie en heb je ook 1 of 2 hotelovernachtingen minder aan kosten. Dagelijks halen wij de tarieven op voor losse treintickets, overnachtingen ten opzichte van pakketten voor een stedentrip per trein door heel Europa. Vindt hier zowel losse als cobi-deals voor o.a. de Eurostar, Thalys, ICE en NightJet als belangrijkste aanbieders van treinritten.
De goedkoopste Met de trein stedentrips nu.
⭐ Meest populair

Stedentrip met trein: alle pakketreizen op één plek
Een stedentrip met trein, ook wel een trein stedentrip genoemd, is op meerdere manieren te boeken. Er vertrekt vrijwel elk uur een citytrip met trein vanaf Amsterdam Centraal,. Een citytrips trein hotel-pakket of citytrip trein + hotel-deal start doorgaans vanaf 199 euro per persoon.
Een stedentrip per trein kan goedkoper zijn dan vliegen wanneer je tijdig boekt, flexibel bent met data en alle kosten meeneemt zoals bagage. Stedentrips per trein en stedentrips met trein zijn populair voor stellen, gezinnen met kinderen en milieubewuste reizigers. Het CO2-verbruik per reiziger ligt 80 tot 90 procent lager dan een vergelijkbare vlucht. Veel pakketreis-aanbieders combineren tegenwoordig de trein-component met hotels midden in de stad.
Stedentrip trein Europa: van Parijs tot Wenen
Een stedentrip trein Europa biedt praktisch eindeloze keuze. Vanaf Amsterdam Centraal, of andere stations, bereik je flink wat Europese hoofdsteden via internationale verbindingen. Stedentrips trein zijn er voor elke smaak en lengte.
Een stedentrip Europa trein van twee tot vier dagen werkt perfect naar de buurlanden. Trein stedentrips van vijf dagen of meer voegen verder weg gelegen bestemmingen toe. Voor de scherpste prijzen boek je drie tot zes maanden vooruit, maar tussen-prijs-deals duiken regelmatig op rond de twee weken voor vertrek of tijdens een sale.
Reistijden vanaf Amsterdam Centraal: Brussel in 1 uur 50 met de Thalys, Parijs in 3,5 uur met de Eurostar naar station Gare du Nord. Londen in 4 uur met overstap in Brussel. Berlijn in 6 uur met de ICE via Osnabrück. Keulen ligt op slechts 2,5 uur en is een sfeervolle Duitse stad bekend om de Dom. Hamburg bereik je in 5 uur. München in 8 uur via Frankfurt. De NightJet-slaaptrein rijdt rechtstreeks naar o.a. Wenen en Münchenk. Vertrek ’s avonds vanaf Amsterdam, ontwaak op locatie en je wint een hele reisdag en doe hetzelfde op de weg terug en je bespaart een overnachting.
Welke steden met de trein zijn het meest geliefd?
De vraag welke steden met de trein populair zijn hangt af van de gewenste reistijd. Leuke steden met de trein bereikbaar binnen 4 uur zijn Parijs, Londen, Brussel, Antwerpen, Gent, Brugge, Lille en Keulen.
Brussel staat bekend om de Grote Markt, chocolade en als hoofdstad van Europa. Antwerpen heeft een levendige modescene en de Onze-Lieve-Vrouwekathedraal. Gent biedt rijke geschiedenis met het Gravensteen en het Lam Gods van Van Eyck. Brugge is een UNESCO-stadje met grachten en chocolade-ateliers.
Lille is in 90 minuten met de Eurostar bereikbaar en verrassend goedkoop voor een Frans weekend. Keulen is een duitse stad met de imposante Dom in het centrum van de stad en het beroemde Schokoladenmuseum.
Leuke steden in Nederland met de trein zijn binnenlandse opties zoals Amsterdam, Rotterdam en Maastricht. Amsterdam staat bekend om de grachten en het Rijksmuseum. Rotterdam heeft moderne architectuur waaronder de kubuswoningen en een meer stedelijk karakter dan de hoofdstad. Maastricht biedt Bourgondische gezelligheid met het Vrijthof.
Voor verder weg-bestemmingen ligt Frankrijk voor de hand: Marseille, Lyon, Nice en Bordeaux zijn allemaal per TGV bereikbaar in 6 tot 9 uur via Parijs. Lyon staat bekend om gastronomie en de Vieux Lyon. Nice is bereikbaar met de trein en biedt Middellandse Zee-charme aan de Promenade des Anglais. Bordeaux is geliefd om wijn en de UNESCO-binnenstad. Plan voor Zuid-Frankrijk een vroege ochtendtrein zodat je rond lunchtijd op locatie bent. De Marseille-route gaat via Parijs Gare de Lyon, dus reken op een metro-overstap van een half uur tussen beide Parijse stations.
Stedentrips met de trein voor langere reizen
Stedentrips met de trein voor langere reizen openen de Alpen en het Middellandse Zee-gebied. Zürich en Genève zijn bereikbaar met de trein in 7 tot 8 uur via Basel. Zürich heeft een prachtig uitzicht over de stad met meer en bergen. Genève biedt het VN-gebouw en het Meer van Genève met de iconische Jet d’Eau-fontein. Wenen is op 11 uur via Frankfurt of München.
De Weense Staatsopera, Schönbrunn en Stephansdom maken het de moeite waard. Graz volgt in 14 uur en herbergt UNESCO-erfgoed. Praag is in 12 uur via Frankfurt en Dresden bereikbaar. Voor Zuid-Europa: Barcelona is in 11 uur per nachttrein bereikbaar, Milaan in 13 uur en Rome in 16 uur.
Kopenhagen in 11 uur via Hamburg met overstap. Luxemburg op slechts 5 uur via Brussel. Op deze langere routes is een Interrail Pass vaak voordeliger dan losse tickets. Een Interrail Pass voor heel Europa is een fantastische en voordelige optie voor mensen die een langere tour de Europa willen maken.
Last minute stedentrip trein en weekendje weg-aanbiedingen
Een last minute stedentrip trein vertrekt vaak binnen drie weken vanaf 159 euro per persoon. Een weekendje weg met de trein werkt perfect voor de buurlanden zonder vlucht-stress. Een weekendje weg met de trein en hotel-pakket biedt vaak een goedkopere totaalprijs dan losse onderdelen. Een weekend weg trein hotel-deal vanaf Amsterdam start rond 219 euro voor twee nachten.
Boek het Eurostar-treinkaartje minimaal twee weken vooruit voor de scherpste tarieven van twee uur naar Brussel of half uur korter naar Antwerpen. Kopenhagen weekenddeals zijn er via de NightJet voor 350 euro per persoon inclusief couchette en hotel. Sommige routes openen pas 20 minuten voor vertrek de inscheckpoorten op het station, dus je hoeft niet uren van tevoren aanwezig te zijn zoals bij vluchten. Voor stellen of gezinnen is een trein-pakket vaak comfortabeler omdat je samen kunt reizen zonder gescheiden stoelen of zware bagagebeperkingen. Standaard mag je twee koffers en een handbagagestuk meenemen zonder bijbetaling. Met een 1e klas-ticket reis je voor 30 tot 60 euro extra met meer beenruimte en stille coupé.
📅 Stedentrips op reisduur
🚀 Stedentrips op vervoertype
🗓 Stedentrips per maand
Populaire bestemmingen
⭐ Meest populair
Deals niet missen?
Stel een gratis Citytrip Alert in en ontvang direct een melding bij een nieuwe deal.